Czy White House jest naprawdę biały?

Kiedy w latach 80-tych Benjamin Moore wprowadzał „Off-White Colors” - paletę 140 bardzo jasnych odcieni, nie przypuszczał, że wyznaczy długofalowy, praktycznie stały kierunek w kolorystycznym projektowaniu wnętrz. 

Co zadecydowało o takiej popularności “zwyczajnej” wydawać by się mogło gamy? 

Ponadczasowej palety, która nie podlega powracającym modom?

 

Biały czy jasno-szary?

Budynek White House wcale nie jest biały. W 1814 roku, po spaleniu przez Brytyjczyków, pomalowano go na kolor jasno-szary. Biel ma wiele odcieni pośrednich, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w architekturze.

Z tego samego powodu, niekiedy trudno zdefiniować jej faktyczny odcień. I to ta właściwość jest najbardziej fascynująca w całej zabawie z „bielami”.   

 

Ponadczasowa paleta 140 odcieni z kolekcji „Off-White Colors”, ekskluzywnej, amerykańskiej marki Benjamin Moore, cieszy się niezmienną popularnością oraz pełnym uznaniem wśród klientów nie ulegających chwilowym modom.   

 

 

 

 

 


 
Biel wzbudza jednoznaczne skojarzenia.

Niewinność, prostoduszność, młodość, szczerość i czystość. Te określenia najlepiej opisują towarzyszącą nam od urodzenia biel.

 

Elegancka, z natury wyrafinowana i jednocześnie najbardziej uniwersalna paleta „Off-White Colors” to zestawienie delikatnych odcieni bieli w różnych tonacjach. Tutaj nawet najmniejsze niuanse mają znaczenie.

 

Paleta tworzy cichy, spokojny i przytulny klimat wnętrz, a w nasyconych kolorystycznie przestrzeniach stanowi doskonałą przeciwwagę. 

 

 

 

 

 

 

 

Ciepłe czy zimne? Bogactwo „Off-White Colors”.

 

Wbrew pozorom gama jasnych odcieni pokrewnych bieli zapewnia ogromne możliwości kolorystyczne.

Skąd takie bogactwo najbardziej subtelnych odcieni dostrzegane przez człowieka?

 

Badania dowodzą, że ludzkie oko przeciętnie rozróżnia 3 miliony kolorów, a szczególnie wrażliwe na bodźce estetyczne może wykryć nawet 7 milionów.

Odcienie z palety „Off-White Colors” marki Benjamin Moore możemy podzielić na dwie grupy – ciepłe i zimne.

 

  

Pierwszą rodzinę, obejmującą biel z dodatkiem żółtych, różowych lub brązowych półcieni, reprezentują między innymi kolory: navajo white OC-95, moonlight white OC-125, pink damask OC-72, opal OC-73, old fashioned peach OC-79, parchment OC-78, antique yellow OC-103, deserted island OC-99 czy cream froth OC-97.

To doskonała propozycja dla miłośników eleganckich, przytulnych wnętrz.

 

 

 

 

 

 

 

W drugiej rodzinie biel urozmaicają miętowe zielenie lub odcienie niebiesko-szare, jak na przykład: white diamond OC-61, serbing white OC-137, cloud cover OC-25, balboa mist OC-27, glacier white OC-37.

Kolory te wnoszą powiew chłodu i wywołują wrażenie większej przestrzeni.

 

 

 

 

 

 

Off-White – sprawdzony, idealny kompan … 

Kolory z palety „Off-White” marki Benjamin Moore stanowią idealne tło dla mocnych akcentów kolorystycznych. Mogą nimi być sąsiednie ściany lub ich wybrane fragmenty, jak również zdecydowane w kolorze dodatki, np. meble, tkaniny, obrazy.

 

 

 

 

 

Hologram marki.

Niepowtarzalna kolorystyka ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore chroniona jest specjalnym hologramem „Authentic Color”.  

 

 

Chalkboard Paint 308

Wodorocieńczalna farba tablicowa - teraz w wyjątkowo szerokiej gamie kolorów!

Rozwija wyobraźnię i intelekt dziecka zapewniając rewelacyjny efekt i doskonałą zabawę. Pomaga w spotkaniach biznesowych i szkoleniach i wspomaga zawodną pamięć (lista zakupów w kuchni, plan dnia w korytarzu, etc.).

Opis: wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa, która przekształca powierzchnie wewnętrznych ścian i elementów np. blatów stolików lub fragmentów innych mebli w tablice po których można pisać i rysować kredą (może służyć do renowacji tradycyjnych tablic szkolnych).

Produkt stanowi praktyczne, dekoracyjne wykończenie podłoża w pokoju dziecięcym, przedszkolu, szkole, biurze, salach konferencyjnych, kuchni, etc.
Farba dostępna jest w szerokiej gamie odcieni marki Benjamin Moore i tworzy wyjątkowo trwałe wykończenie o doskonałej odporności na zmywanie.
Produkt charakteryzuje znikomy zapach, niska zawartość LZO i doskonała siła krycia.

Zastosowanie: malowane (aplikacja na istniejące powłoki malarskie) lub gruntowane ściany wewnętrzne, renowacja tradycyjnych tablic szkolnych, gruntowane podłoża drewniane, drewnopochodne, z niektórych tworzyw sztucznych oraz metalowe.

Uwaga: Po 14 dniach od aplikacji ostatniej warstwy farby, otrzymane wykończenie może być użytkowane (możliwe pisanie kredą i mazanie/zmywanie). Przed pierwszym użyciem otrzymanej „tablicy” całą jej powierzchnię należy natrzeć kawałkiem białej kredy, a następnie zetrzeć miękką ściereczką nasączoną czystą wodą.
Zaleca się zastosowanie kredy specjalnie przeznaczonej do użycia na tablicach. Pewne odmiany kredy dostępne na rynku mogą zawierać w swoim składzie dodatki pozostawiające osad nawet po dokładnym zmyciu całej powierzchni wodą, za co Benjamin Moore & Co. nie ponosi odpowiedzialności. Należy wykonać odpowiedni test kredy na wyschniętej tablicy. Przy intensywnym użytkowaniu zaleca się wybór ciemniejszych odcieni oraz użycie jasnej kredy.

Poniżej przedstawiamy wybrane zastosowania farby Chalkboard Paint 308. Praktycznie możliwości są nieograniczone!

Resztę zostawiamy Twojej wyobraźni.

Zobacz jak w prosty sposób zamienisz zwykły stolik w zabawną tablicę

Kolorystyka: pełna gama kolorów marki Benjamin Moore (z wyjątkiem kolekcji Color Stories).  
Stopień połysku: półmat  
Wydajność: ok. 10 m2/l
Opakowania: 0,95 l

 

Wszystkim Naszym Klientom, Partnerom Biznesowym i Przyjaciołom życzymy Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

 

Zespół JML Color

 

Odkryj tajemnice Color Stories™ 

Stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru. To prawdziwy przełom w nauce o kolorach.
Uwolnij historie zamknięte w 8 tomach Color Stories™ i stwórz wyjątkowy klimat we wnętrzu.

“We have broken all the rules with the creation of Color Stories, and have achieved colors we’ve never been able to before” [tłum. "Tworząc Color Stories złamaliśmy wszelkie przyjęte reguły i w efekcie otrzymaliśmy kolory, których nigdy wcześniej nie bylibyśmy w stanie opracować"] -  oto wypowiedź Raya Gomez'a, Dyrektora ds. marketingu koloru Benjamin Moore & Co., która najdobitniej oddaje specyfikę nowej palety.  

Każdy kolor to niepowtarzalna historia, rodzaj wielobarwnej intrygi.

Kliknij poniższy link, a dowiesz się dlaczego Color Stories to rewolucja w nauce o kolorach:

http://benjaminmoore.pl/akademia-inspiracji/color-stories.html 

 

Wszystkim Naszym Klientom, Partnerom Biznesowym i Przyjaciołom:

Życzy Zespół JML Color

 

ben'tastyczny zjazd cenowy !


W terminie od 1 do 31 marca br. dajemy Ci niepowtarzalną szansę zakupu farb do malowania ścian i sufitów z linii ben® marki Benjamin Moore.

Zakupisz je w rewelacyjnej cenie - z 15% rabatem!

Akcja dotyczy wodorozcieńczalnych farb o symbolach ben® W625 (mat) oraz ben® W626 (półmat). Klikając na wyróżnione symbole poznasz zalety i specyfikę tych dwóch doskonałych produktów.

Pamiętaj! W  swiecie ben®a nie ma miejsca na nudę. Malowanie jest pretekstem do doskonałej zabawy, a kolory wyzwalają emocje, uwodząc świeżością i oryginalnością. 

 

 

Jednocześnie dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście, a także za dotychczasową współpracę.

Zespół JML Color

 

Jak dobrać rodzaj farb do danego wnętrza? (VIDEO)

Na to, jak postrzegamy kolory, wpływa kilka różnych czynników: zdolność ścian do odbijania światła, jakość i ilość światła, wielkość malowanej powierzchni, rodzaj farby i kolor pobliskich ścian.

Malowanie domu nie jest specjalnie czasochłonne czy kosztowne, ale wymaga podjęcia wielu decyzji - od wyboru rodzaju farb zaczynając, przez ich kolorystykę, kończąc na zastosowaniu dekoracyjnych efektów specjalnych. Ekspert marki Benjamin Moore ułatwi podjęcie tych decyzji.

Miłego oglądania!

 Kliknij TUTAJ , aby obejrzeć film.

 

Betty Moore projektuje wnętrza od 81 lat!

Pomimo, że od czasu jej debiutu minęło już przeszło 80 lat Betty Moore wydaje się być wiecznie młoda i na bieżąco śledzi najnowsze trendy w aranżacji i dekoracji wnętrz. Jej olbrzymia wiedza i wysmakowany gust sprawiły, że wystrój swoich domów powierzyły jej tysiące Amerykanów. Dzięki marce Benjamin Moore Betty Moore od 3 lat doradza również Polakom i jej popularność nieustannie rośnie. Aby zrozumieć fenomen oszałamiającej kariery Betty Moore trzeba poznać jej naprawdę niezwykłą historię. 


Kim jest Betty Moore?


Betty Moore to fikcyjna postać wykreowana w 1930 roku przez koncern Benjamin Moore & Co, producenta ekskluzywnych farb. Główną rolą Betty Moore była pomoc klientom w zakresie doboru kolorystyki mieszkań i domów, aranżacji wnętrz oraz prowadzenia prac malarskich. Początki jej niebywałej popularności związane są z powołaniem do życia specjalnej audycji radiowej, w której Betty Moore odpowiadała na pytania słuchaczy dotyczące tematyki wnętrzarskiej. W każdą środę punktualnie o 10.30 Betty zdradzała np. jakie kolory są najmodniejsze w danym sezonie, jak ze smakiem odnowić salon i która farba będzie najlepsza do dekoracji szafek kuchennych.

O skali popularności Betty Moore niech świadczy fakt, że po zaledwie dwóch latach obecności na antenie zyskała liczące ponad 100 tys. grono fanów zrzeszonych w klubie „Betty Moore Triangle Club”. Audycja z Betty w roli głównej gościła w radiu nieprzerwanie w latach 1930-1960. Początkowo głosu i wizerunku Betty Moore użyczyła Betty Cocker, dla której (jak się później okazało) była to przepustka do wielkiej kariery. Po zakończeniu przygody z Betty Moore założyła z powodzeniem firmę spożywczą i zaczęła pisać książki kucharskie. W 1945 roku została uznana drugą najbardziej znaną kobietą w USA po Eleonorze Roosevelt.

W kolejnych latach Benjamin Moore & Co. zatrudniał następne Betty Moores, które pomagały rozwiązywać projektowe i kolorystyczne dylematy klientów. Były to często gwiazdy filmowe, a wygląd Betty Moore systematycznie się zmieniał i dostosowywany był do aktualnej mody. W rzeczywistości za fikcyjną postacią Betty Moore stał specjalny dział dekoracji Benjamin Moore’s Home Decorating Department, który składał się z profesjonalnych projektantów wnętrz i specjalistów ds. koloru. To właśnie tutaj powstawały radiowe porady Betty Moore. Na pytania, które nie znalazły się na antenie radiowej, dział dekoracji odpowiadał słuchaczom listownie. Codziennie do siedziby firmy Benjamin Moore przy 511 Canal Street na Manhattanie wpływało ponad 400 zapytań!

Kliknij w poniższy link, a dowiesz się więcej:

http://benjaminmoore.pl/pub/uploaddocs/betty_moore_forever!.pdf 


Betty Moore nie myśli o emeryturze!


Betty Moore ani myśli, o tym żeby zakończyć swoją dotychczasową aktywność zawodową. Mało tego, postanowiła poznawać nowe kraje i dzielić się swoją wiedzą nie tylko z Amerykanami. Od 2009 roku pomaga również Polakom.

Betty idzie z duchem czasów. Miejsce audycji radiowych zajęło doradztwo w Internecie. Na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl  jest specjalny dział Porady Betty Moore, w którym klienci znajdą odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kolorów we wnętrzach, farb, prac malarskich zebrane w cykl poradnikowy Color Style Ideas. Każdy internauta ma również możliwość osobistego zadania pytania Betty za pomocą specjalnego formularza mailowego.

Kolejnym miejscem aktywności Betty jest profil marki Benjamin Moore na Facebooku ( www.facebook.pl/benjaminmoorepl ). Tutaj również Betty czeka na wszelkie pytania „wnętrzarskie”, a począwszy od 3 października zacznie prezentować ciekawostki i zdjęcia ze swojego bogatego życia.

 

Benjamin Moore kręci z Muratorem!

Życzymy miłego oglądania!

Jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową?

Tutaj obejrzysz FILM

Farba tablicowa do złudzenia przypominająca szkolną tablicę, z pewnością przysporzy Wam z dzieckiem dużo wspólnej zabawy, a dodatkowo pomoże przygotować malca do pójścia do przedszkola czy do szkoły. Sposób nałożenia farby tablicowej nie różni się bardzo od standardowej farby, jednak jak każda, rządzi się swoimi prawami. W filmie zastosowano farbę tablicową Chalkboard Paint 307 80 marki Benjamin Moore.

 

 

Jak odnowić wnętrze nie wymieniając kafelków?

Tutaj obejrzysz FILM

Znaleźliśmy się w mieszkaniu, w którym właściciele stanęli przed dylematem czy zerwać czy też pomalować kafelki w holu. Jak wiemy zrywanie kafelków jest bardzo pracochłonnym i czasochłonnym zajęciem, dlatego inwestorzy zdecydowali się na pomalowanie kafelków farbami dostępnymi na rynku. Zapytaliśmy eksperta jakie to są farby. W filmie zastosowano farbę półmatową Aura 524 marki Benjamin Moore.

Z powodzeniem można również zastosować odpowiednik wymienionego powyżej produktu w stopniu połysku "mat" - farbę Aura 522

 

Jak odnowić stare meble we wnętrzach?

Tutaj obejrzysz FILM

Wszystkie meble, które mamy w domu możemy bardzo szybko odnowić, dobierając odpowiednie produkty. Innowacyjna technologia produkcji farb pozwala teraz zmienić praktycznie każdą powierzchnię: czy to będzie stara bardzo boazeria, stara szafa czy stare mebelki - nie musimy tego zrywać, wyrzucać, wystarczy tylko odpowiednio przygotować i nanieść dobrą farbę. Dzięki temu uzyskamy w szybki i tani sposób zupełnie nowe wnętrze. W filmie zastosowano emalię alkidową Advance 792 marki Benjamin Moore.

 

Jak pomalować podłogę na biało?

Tutaj obejrzysz FILM

Bardzo ostatnimi czasy modny i minimalistyczny styl skandynawski w dużej mierze swoją przytulność zawdzięcza białej podłodze. Drewniana podłoga jest ciepła i przyjemnie po niej stąpać bosymi stopami, jednak aby osiągnąć skandynawski styl, możemy na biało pomalować podłogę wykonaną również z innych materiałów. Dowiedzcie się jak taki efekt osiągnąć. W filmie rekomendowano użycie emalii akrylowej Floor & Patio 122 marki Benjamin Moore

 
Więcej artykułów…